top of page

První rok po založení marketingové agentury

Aktualizováno: 2. 7. 2022

Prý není moc podnikatelů, co přiznaj barvu a prásknou na sebe bez okecávání, že něco podělali a jak se k tomu postavili, říká mi Jiří Rostecký a zve mě k rozhovoru.


Když jsem si rozhovor pustila s odstupem skoro dvou měsíců od natáčení, vidím tam ty momenty, kdy mi ten rozhovor moc příjemný nebyl. Ne proto, že by ho Jirka špatně vedl. Právě naopak. Pokládá velmi dobré otázky a jde na kost.


Když jsem před časem téma podnikatelských karambolů a různých prozření otevřela ve vlastních příspěvcích, psalo mi hodně lidí, že mou míru otevřenosti obdivují a zároveň mě varovali, že bych měla mlčet, protože takové věci se nahlas neříkají.


Psala jsem si tehdy s jedním ze svých LinkedIn kontaktů:

„Já jsem docela překvapená tím, jak se vžila představa, že marketing musí být nutně o vytváření iluze čehosi dokonale funkčního. Já radši přiznám, že se občas něco nepovede, a ne proto, že jsem lajdák, ale proto, že člověka leccos překvapí, zejména lidi. :)


Ale na práci a na výsledku mi záleží a přijde mi, že bychom to měli všichni lehčí, když bychom se pořád nesnažili držet si tu marketingovou masku obrazu vlastní bezchybnosti.“


Reakce mého kontaktu přišla vzápětí:

„Vidíte, takhle jsem nad tím nikdy nepřemýšlel. :) Ale něco na tom bude. A máte pravdu, svět by byl mnohem lepší.“


Když se dnes dívám na své vlastní dodavatele, nejsou dokonalí. Nedělají vždy vše na 100 %. Dokonce i klienti občas zlobí a nedodají podklady včas, řeší věci na poslední chvíli a od vás čekají vždy 100% výsledek bez ohledu na cokoliv.


Myslím si, že s nějakou mírou nedokonalosti se potkáváme všichni, stejně jako jsem toho názoru, že každý z nás někdy něco podělal. Pro mě to jsou příležitosti, jak se něco nového naučit. Vždycky hledám způsoby, jak chyby neopakovat.


Někdy to jde hned, někdy musíte sebe a věci kolem sebe překopat od základů a to chvíli trvá. Podstata tkví v tom, zda vám záleží na tom, co děláte a jak to děláte. A zda vše, co děláte, směřuje k maximálnímu možnému výsledku.


Tak vy si nás pusťte a já jdu zase makat na lepší verzi Lucky Citron, a vy si zatím poslechněte rozhovor. :)110 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page