top of page

Cenová nabídka a uzavření byznysu

Aktualizováno: 20. 4.

Je to jedna z nejdůležitějších součástí byznysu. Cenová nabídka je bod zlomu. Slouží pro sumarizaci, shrnuje dohodu, chrání dodavatele i klienta. Kdykoliv jsem v životě práci na cenové nabídce odflákla nebo ji jinak podcenila, byznys nedopadl dobře nebo nedopadl vůbec. Shrnula jsem do článku 17 let svých zkušeností obchodníka a markeťáka.


Každá cenová nabídka by měla obsahovat informace, které jsou povinné a chrání vás i klienta proti budoucím možným nedorozuměním. Měla by jasně popisovat službu, její rozsah a termín dodání či realizace. Dále cenové a platební podmínky. A v neposlední řadě kontaktní a identifikační údaje. Tím spíš, pokud s klienty neuzavíráte smlouvy, ale pracujete pouze na systému potvrzení spolupráce čili objednávky.

Nabídka může být jednoduchým shrnutím na jednu stránku. Kvůli jednomu článku na web nepotřebujete tvořit elaborát. Měli byste být připraveni i na složitější koncepci, pokud tvoříte složitější web, komplexní projekt nebo se jedná o dlouhodobou spolupráci. Ke všemu jsme my sami markeťáci a myslím si, že vyladit vzhled a design cenové nabídky je markeťákova povinnost. S dnešními nástroji, jako je třeba Canva, to zvládne i obyčejný copywriter, aniž by potřeboval grafika.


Povinné informace aneb na tohle v nabídce nikdy nezapomeňte


Cena

Konečnou cenu vždy viditelně označte a odkomunikujte. Pokud ji budete schovávat, budete působit nedůvěryhodně. Nezapomeňte nejen na číslo, ale přidejte i další parametry.


Měna

Cenu vždy uvádějte v měně, ve které fakturujete.


Množství nebo četnost

Vždy zákazníka jednoznačně informujte, zda je to cena za 1 kus článku, za hodinu práce nebo třeba za měsíční pravidelnou fakturaci. Pokud nebude cena srozumitelná, zákazníka odradíte.


TIP od 🍋:

Pokud uvádíte jednotkovou cenu, rozepište položky do přehledné tabulky. Využijte stejný princip, který se používá na fakturách. Zákazník jasně uvidí rozdíl mezi cenou jednotkovou a celkovou cenou za všechny práce.

Chcete číst dál?

Chcete-li pokračovat ve čtení tohoto exkluzivního příspěvku, zaregistrujte se na www.luckycitron.cz.

Registrovat
735 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page