top of page

Reklamní textař/ka

Co vás čeká za úkoly:

Reklamní textař je u nás člověk, který píše texty s jasnou vizí a s cílem naplnit cíle, které jsme společně s klientem definovali. Texty pro texty u nás neobstojíme. Tvoříme obsah s vysokou obsahovou hodnotou a s cílem prodat zboží a služby našich klientů. Pro klienty budete tvořit obsah převážně na LinkedIn a jedná se o dlouhodobé několikaměsíční projekty.


Co přesně to znamená:


Psaní předdefinovaných zpráv pro rozšiřování spojení a následný rozvoj komunikace v rámci LinkedIn

Připravíte sled zpráv od pozvání ke spojení až po pozvánku na event nebo jinou podobnou akviziční událost našeho klienta.


Příprava obsahu

Klientům připravujeme plán publikace vždy na min. 1 měsíc dopředu. Zpravidla se jedná o cca 10 příspěvků na 1 profil za měsíc plus příprava článku na blog a e-mailingu. Efektivní a zkušený textař zpracuje komunikaci během 1 až 2 pracovních dnů.


Příprava měsíčního publikačního plánu

Vždy klientům připravujeme z měsíce na měsíc nový publikační plán. Pracujeme podle frameworku STDC, pracujeme s různými komunikačními linkami. Plán sestavujeme tak, aby klient získal nové klienty, prodal zboží a služby, získal účastníky na své akce nebo zvýšil návštěvnost svého, případně hledáme způsoby, jak čtenáře motivovat k odběru novinek na web. Cíle jsou různé a musíme si za nimi jít stejně jako lovečtí psi.


Příprava měsíčních a kvartálních reportů

Každý měsíc musíme kouknout na data a vyhodnotit, zda naše snažení vede skutečně k cíli. Proto tvoříme report a vyhodnocujeme analytické a obchodní ukazetele, které nám ukážou, zda jdeme správným směrem nebo musíme naopak v plánu komunikace udělat změny.


Koordinace úkolů na projektech

Projekty nám přibývají a úkoly se množí jako bílé myšky. Máme systém, máme nástroje. A stejně se občas někde něco může zadrhnout. Aby nic nedrhlo hlídá náš projektový koordinátor. Podstatné je, aby hotový obsah nejpozději do 15. dne v měsíci doputoval ke schválení klientovi a my se nedostali do stresu a skluzu. A nechceme tam dostávat ani naše klienty. Potřebují čas na zpětnou vazbu.

Requirements

Bez čeho se neobejdete:

Náš tým pečuje zejména o dlouhodobé klienty, kterým tvoříme obsah a pečujeme o jejich profily na LinkedInu a jiných sociálních sítích. Chybí nám reklamní textař se zkušenostmi v oblasti tvorby obsahu pro sítě.


Reklamní textař má v chápání našeho světa několik profesních schopností:

 • umí pracovat se zdroji, rešeršovat a hledá souvislosti tam, kde je jiní nehledají,

 • umí vystavět příběh a drama, umí vyprávět a zaujmout, udržet pozornost,

 • zvládá si nastudovat cílovku a chápe, co cílovka potřebuje slyšet, aby nakoupila,

 • obecně se soustředí při psaní na prodej a na cíle v rámci komunikačního plánu,

 • umí si sestavit plán komunikace na měsíc dopředu,

 • texty odevzdává bez chyb, v termínu a v kvalitě,

 • svou práci si umí zorganizovat tak, aby každý příspěvek nepsal hodinu, jeho práce je efektivní,

 • zná základní principy SEO, má vhled do UX designu, zná typografická a gramatická pravidla, orientuje se v základech psychologie prodeje.


Potřebujeme člověka, který má následující vlastnosti:

 • zodpovědnost a spolehlivost,

 • vždy dodrží slíbený termín,

 • umí sám sebe zorganizovat,

 • je maximálně pečlivý,

 • už někdy pracoval v plně online prostředí.


Neobejdete se u nás bez:

 • gramotnosti v oblasti virtuální práce (práce s různými aplikacemi a online nástroji),

 • znalost prostředí dokumentů a tabulek Google (nepoužíváme MS Office),

 • znalost Excelu a kontingenčních tabulek, převodu xls na csv a zpět apod.


Pracujeme v projektovém oline nástroji ClickUp. Je to něco jako Trello nebo Asana. Je to prostředí, kde evidujeme veškerou naši práci, úkoly, měříme si čas strávený nad úkoly a komunikujeme v tomto prostředí mezi sebou i s klienty. Nemusíte se bát, vše se rychle naučíte.


Přehled nástrojů, se kterými u nás pracujeme:


Na dodržených termínech závisí práce ostatních členů týmů a někdy i zaplacená faktura. Našeho nového parťáka nebo parťačku vše naučíme. Dodržování termínů už musíte umět. Přes to nejede vlak.


Přesto se nebojte. Pokud něco neumíte, naučíme vás to. :)


Pracovní doba

Příspěvky publikujeme vždy mezi 8 a 10 dopoledne. Takže v tomto čase vás potřebujeme každý den. Jedná se každý den o cca 15 až 20 minut, kdy musíte provést kontrolu nebo něco někde ručně odbavit. U ostatních úkolů záleží na vás, kdy je odbavíte. Pro nás je důležité, abyste dodrželi slíbený nebo stanovený termín.


Jak spolupracujeme

Můžeme se dohodnout na spolupráci na IČO nebo DPP/DPČ. V každém případě spolu podepíšeme smlouvu o spolupráci a dohodu o mlčenlivosti. Součástí smlouvy o spolupráci je dohoda, že po dobu 2 let nesmíte našim klientům fakturovat nic na vlastní IČO nebo pro ně jakkoliv jinak pracovat. Respektive je taková záležitost vykoupena smluvní pokutou.


U některých projektů chráníme identitu klientů a někdy se dostaneme k citlivým obchodním informacím. A také chráníme své vlastní know-how.


Odměnu vyplácíme 1× měsíčně vždy k 20. dni v měsíci zpětně za předchozí měsíc. Buď si vystavíte fakturu nebo si vypracujete výkaz práce.


Jsme plně onlajnová agentura. Nemáme žádnou kancelář. Takže ke své práci potřebujete PC/notebook a funkční kameru a mikrofon. Budeme se často potkávat na Google Meetu. Ostatně i náš první rozhovor povedeme online.


Dobře si promyslete, zda jste skutečně připraveni pracovat z domu a zda sami sebe zodpovědně uřídíte. Pokud s „Full Remote“ prací nemáte předchozí zkušenost, může to pro vás být opravdu náročná změna. Takový způsob práce na vás klade vysoký nárok v oblasti zodpovědného a spolehlivého přístupu k práci.


A co za to všechno získáte

Textaři jsou u nás odměňování projektově. Tedy získáváte fixní výši odměny za práci na projektu, který vám svěříme.


Nejsme korporát, takže hezkou kancelář nemáme. Kafe taky ne. Místo toho vás naučíme vše, co víme o byznysu, marketingové komunikaci a přidružených oblastech. Umíme kupovat knihy, různé kurzy a cokoliv, co nás posouvá a rozvíjí.

Pošlete nám svůj životopis a stručně nám popište, proč se chcete stát dalším Citronem. Klikněte na tlačítko níže a vyplňte formulář. Nebo nám napište na e-mail chcibyt@luckycitron.cz. Do předmětu e-mailu napište název pozice, na kterou reagujete. Těšíme se na vás.

bottom of page