top of page

Asistent/ka marketingu

Co vás čeká za úkoly:

Nebudeme vám lhát. Asistent/ka marketingu v našem týmu zastává důležitou a zároveň často dost rutinní práci. Proto potřebujeme člověka, který nebude za pár týdnů otrávený, že to není moc kreativní práce. Právě naopak. Potřebujeme člověka, který si libuje v rutinně a je až puntičkářsky důsledný při plnění svých úkolů. Práce může být zajímavá pro člověka, který by chtěl v oblasti marketingové komunikace získat první zkušenosti a zároveň o sobě ví, že je spíš systematický a praktický typ.


Co přesně to znamená:


Rozšiřování sítě spojení/sledujících na LinkedIn

Podle jasného zadání každý týden rozešlete pozvánky ke sledování firemní stránky nebo osobního profilu na LinkedIn. Úkol se nemusí jevit zábavně. Leč díky němu pochopíte, jak v praxi funguje práce s personami a s cílovkou.


Ruční sběr analytických dat

V našem systému, případně v Excelu, evidujeme různá data. Ta jsou pro nás důležitá. Tvoříme z nich měsíční a kvartální reporty našim klientům. A zároveň studujeme napříč všemi klienty, jak se asi tak chová algoritmus LinkedInu. Úkol není zábavný. Vyžaduje preciznost.


Příprava obsahu k publikaci

Našim klientům se staráme o publikaci. Někdy stačí příspěvek nahrát do Kontentina a on se automaticky vypublikuje. Stejně jistota je jistota a je potřeba důsledně zkontrolovat, jestli publikace proběhla.


Jindy se pereme s ruční publikací přímo na profilu klienta. Protože publikační nástroje nepodporují všechny typy formátů příloh (třeba LinkedIn umí zveřejnit PDFko, ale to přes Kontentino ani nic jiného nenaplánujeme).


Nebo musíme plánovat storíčka na Instagram a to se zase musí sáhnout do Business manageru na Facebooku. Po zveřejnění musíme sesbírat tzv. permalinky a zaevidovat je v našem systému.


Úkol není nijak náročný. Jde však o zodpovědnost a spolehlivost a pečlivost a také mlčenlivost. Protože když se něco pokazí, pokazíme tím byznys klientovi i nám. Proto na tom opravdu hodně záleží.


Publikace blog postů a příprava rozesílky mailingu

Často klientům připravujeme obsah na web nebo připravujeme newslettery. Váš úkol je snadný. Připravený obsah připravit k publikaci na web v prostředí Wixu, Ecomailu nebo jiné podobné platformy.


Příprava měsíčních a kvartálních reportů

Každý měsíc sesbíraná data klientů zpracujeme do předpřipraveného reportu a posoudíme, jestli se našemu obsahu daří nebo daří. Tady se jedná o týmovou práci. Vy zpracujete data a náš stratég mrkne, co nám data říkají a doplní vám informace, které do reportu zpracujete. Takže určitě ke své práci potřebujete Excel a musíte zvládat práci s kontingenčními tabulkami.


Koordinace úkolů na projektech

Projekty nám přibývají a úkoly se množí jako bílé myšky. Máme systém, máme nástroje. A stejně se občas někde něco může zadrhnout. Vaším úkolem bude každý den kouknout do seznamu úkolů a ověřit, zda tam nevisí cokoliv s prošlou lhůtou. Ideálně odhalit kazícího se sejra ještě před datem vypršení. Protože termíny jsou alfou a omegou profesionality, za kterou nám klienti platí. A pokud byste snad něco objevili v naší úkolové spižírně, musíte nám dát vědět. Společně si řekneme, jestli to ještě sníst nebo vyhodit. Nebo někoho vyhodit, Pokud to shnilo lajdáckým přístupem.

Requirements

Bez čeho se neobejdete:

Náš tým pečuje zejména o dlouhodobé klienty, kterým tvoříme obsah a pečujeme o jejich profily na LinkedInu a jiných sociálních sítích. Chybí nám parťačka nebo parťák, který nám odlehčí s některými rutinními úkoly.


Potřebujeme člověka, který má následující vlastnosti:

  • zodpovědnost a spolehlivost,

  • vždy dodrží slíbený termín,

  • umí sám sebe zorganizovat,

  • je maximálně pečlivý,

  • už někdy pracoval v plně online prostředí.


Neobejdete se u nás bez:

  • gramotnosti v oblasti virtuální práce (práce s různými aplikacemi a online nástroji),

  • znalost prostředí dokumentů a tabulek Google (nepoužíváme MS Office),

  • znalost Excelu a kontingenčních tabulek, převodu xls na csv a zpět apod.


Pracujeme v projektovém oline nástroji ClickUp. Je to něco jako Trello nebo Asana. Je to prostředí, kde evidujeme veškerou naši práci, úkoly, měříme si čas strávený nad úkoly a komunikujeme v tomto prostředí mezi sebou i s klienty. Nemusíte se bát, vše se rychle naučíte.


Přehled nástrojů, se kterými u nás pracujeme:


Na dodržených termínech závisí práce ostatních členů týmů a někdy i zaplacená faktura. Našeho nového parťáka nebo parťačku vše naučíme. Dodržování termínů už musíte umět. Přes to nejede vlak.


Přesto se nebojte. Pokud něco neumíte, naučíme vás to. :)


Pracovní doba

Příspěvky publikujeme vždy mezi 8 a 10 dopoledne. Takže v tomto čase vás potřebujeme každý den. Jedná se každý den o cca 15 až 20 minut, kdy musíte provést kontrolu nebo něco někde ručně odbavit. U ostatních úkolů záleží na vás, kdy je odbavíte. Pro nás je důležité, abyste dodrželi slíbený nebo stanovený termín.


Jak spolupracujeme

Můžeme se dohodnout na spolupráci na IČO nebo DPP/DPČ. V každém případě spolu podepíšeme smlouvu o spolupráci a dohodu o mlčenlivosti. Součástí smlouvy o spolupráci je dohoda, že po dobu 2 let nesmíte našim klientům fakturovat nic na vlastní IČO nebo pro ně jakkoliv jinak pracovat. Respektive je taková záležitost vykoupena smluvní pokutou.


U některých projektů chráníme identitu klientů a někdy se dostaneme k citlivým obchodním informacím. A také chráníme své vlastní know-how.


Odměnu vyplácíme 1× měsíčně vždy k 20. dni v měsíci zpětně za předchozí měsíc. Buď si vystavíte fakturu nebo si vypracujete výkaz práce.


Jsme plně onlajnová agentura. Nemáme žádnou kancelář. Takže ke své práci potřebujete PC/notebook a funkční kameru a mikrofon. Budeme se často potkávat na Google Meetu. Ostatně i náš první rozhovor povedeme online.


Dobře si promyslete, zda jste skutečně připraveni pracovat z domu a zda sami sebe zodpovědně uřídíte. Pokud s „Full Remote“ prací nemáte předchozí zkušenost, může to pro vás být opravdu náročná změna. Takový způsob práce na vás klade vysoký nárok v oblasti zodpovědného a spolehlivého přístupu k práci.


A co za to všechno získáte

Samozřejmě peníze. S každým nováčkem startujeme spolupráci na 250 Kč za hodinu (v případě spolupráce na IČ je částka vč. DPH). Když se přesvědčíme, že je na vás opravdu spolehnutí a náš čas, kdy vás musíme všechno naučit, nepřijde za měsíc nebo dva vniveč, rádi s vámi prodiskutujeme navýšení odměny na 300 Kč na hodinu. Pokud budete časem pracovat bezchybně, samostatně a třeba přijdete i s nějakými zlepšováky, umíme být štědří. Štědrost je u nás vždy podmíněna 100% výsledkem vaší práce alespoň po dobu 6 měsíců.


Nejsme korporát, takže hezkou kancelář nemáme. Kafe taky ne. Místo toho vás naučíme vše, co víme o byznysu, marketingové komunikaci a přidružených oblastech. Umíme kupovat knihy, různé kurzy a cokoliv, co nás posouvá a rozvíjí.

Pošlete nám svůj životopis a stručně nám popište, proč se chcete stát dalším Citronem. Klikněte na tlačítko níže a vyplňte formulář. Nebo nám napište na e-mail chcibyt@luckycitron.cz. Do předmětu e-mailu napište název pozice, na kterou reagujete. Těšíme se na vás.

bottom of page